Personalul Unității

  • Conducerea Liceului „Demostene Botez” – Trușești

    • Director , prof. GRĂDINARU-VRANCIU CRISTINA
    • Director adjunct , prof. CIUBOTARU ANIŞOARA
  • Personalul Auxiliar

    • Administrator Patrimoniu ,ing. AFLĂCĂILOR ANDREI
    • Contabil Șef , NEGRU DOINIȚA 
    • Administrator Financiar , ANTON VIORICA
    • Secretar Șef , LEIZERIUC GABRIELA
    • Secretar , HASNAŞ LAURA
    • Informatician , ANGHELACHE IONUȚ
    • Documentarist/Bibliotecar , CĂRBUNARU BRÎNDUȘA-ELENA
    • Pedagog , GRĂDINARU IONELA
    • Supraveghetor de noapte , ROTUNDU MIRELA
  • Educatori

    • AMARIUTEI MARINICA
    • BEJENARIU VALERICA
    • CHINAN CARMEN-MARIANA
    • COMAN MARINELA
    • LAU-ANDRIES LAURA
  • Învățători

    • AZAMFIREI CARMEN
    • BEJNARIU PETRONELA
    • BORHAN MAGDALENA
    • CHIRIBUTA MARIUS-FLORIN
    • CIOBANU MONICA
    • GĂLUŞCĂ ERICA-SIMONA
    • MIGHIU PETRONELA-GEORGETA
    • OLENIC SILVIA-CĂTĂLINA
    • REBENCIUC ADRIAN
    • SILIŞTEANU ARTEMIZA
    • ULMAN IRINA-ELENA
  • Profesori

    • NIŢĂ IRINA, disciplina predate : Biologie
    • TUCALIUC RODICA, disciplina predate : Chimie
    • CULIDIUC IRINA-MIHAELA, disciplina predate : Chimie, Fizică
    • NACU MANOLE ANA MARIA, discipline predate : Economie, Economie aplicată, Educație antreprenorială
    • DONCILĂ IONEL, disciplina predate : Educație fizică
    • MUTUZAC MARIUS, disciplina predate : Educație fizică
    • ROȘU DĂNUȚA, disciplina predate : Educație fizică
    • GRĂDINARU IONELA, disciplina predate : Educație muzicală
    • MACSIM MARIA CORINA, disciplina predate : Filozofie, Logică, argumentare și comunicare
    • CONDREA AURELIAN-MARICEL, disciplina predate : Fizică
    • GRĂDINARU-VRANCIU CRISTINA, disciplina predate : Fizică
    • AIACOBOAE ANCA-SIMONA, disciplina predate : Fizică, Biologie
    • ANTOCHE ALISA-SIMONA, disciplina predate : Fizică, Biologie
    • COROI ADRIAN, disciplina predate : Fizică, Chimie
    • ȚUGUI VLAD, disciplina predate : Geografie
    • GANIA CĂTĂLINA, disciplina predate : Geografie, Istorie
    • LEONTE LAURENŢIU SERGIU, disciplina predate : INFO-TIC
    • ANDRIŞ ANTONETA, disciplina predate : Istorie
    • ȘOVAN MONALISA, disciplina predate : Istorie
    • DĂNILĂ PETRONELA-DELIA, disciplina predate : Limba engleză
    • POMÎRLEANU ANDREEA, disciplina predate : Limba engleză
    • ŞTENŢEL MICAELA, disciplina predate : Limba engleză
    • IONESCU ANA-CLAUDIA, disciplina predate : Limba franceză
    • RUSU ALINA MIHAELA, disciplina predate : Limba franceză
    • SCRIPCARU CĂTĂLINA, disciplina predate : Limba română
    • GRIGORIU MIHAELA-DANA, disciplina predate : Limba română
    • CIUBOTARU ANIŞOARA, disciplina predate : Limba română
    • DUDUC ANCA, discipline predate: Limba română, Limba franceză
    • MELINTE ANCA, discipline predate: Limba română, Limba franceză
    • CUCIUREANU ANCA, discipline predate: Limba română, Limba franceză, Limba latină
    • ȘTEFAN NELU, discipline predate: Limba rromani
    • COSTICA SIMONA-MARIA, discipline predate: Matematică
    • CULIDIUC CĂTĂLIN-ROMULUS, discipline predate: Matematică
    • VATAMANU MARGARETA, discipline predate: Matematică
    • HASNAŞ CĂTĂLIN DUMITRU, discipline predate: Matematică, INFO-TIC
    • VATAMANU RAMIRO, discipline predate: Matematică,Fizică
    • FECIORU-CANTEMIR DANIELA, discipline predate: Psihologie
    • BURDULEA LUMINITA, discipline predate: Religie, Educație plastică, Educație muzicală
    • BRÂNZĂ ŞTEFAN-CĂTĂLIN, discipline predate: Religie, Educație plastică, Educație vizuală
    • COTOVANU LENUTA, discipline predate: Consiler școlar pentru elevii cu CES
    • APARASCHIVEI ILIE, discipline predate: SPP M V Conducerea tractorului și auto
    • ARICIUC LENUŢA, discipline predate: CS/LT M I Mașini agricole și zootehnice,CS M I Bazele contabilității, CS/LT M II Contabilitate generală, CS M II Creșterea animalelor, LT M II Cultivarea de cereale leguminoase, LT M III Cultivarea de plante rădăcinoase, CS/LT M I Gestionarea unității agricole, SPP CDL M V, SPP IP M IV, SPP LT M IV
    • BÂRSAN BOBI-CRISTINEL, discipline predate: CS M III Sortimentul de preparate și băuturi, CS/LT M IV Sisteme de servire, CS M III Structuri de primire turistică, CS M IV Procese de bază în alimentație
    • FRUMOSU GABRIELA, discipline predate: CDL M V Probleme de organizare și protecție muncii în unitățile de alimentație publică, LT M I Servirea în restaurație, CS M II Calitate în turism și alimentație, IP M IV Procese de bază în alimentație, CDL IP M V
    • HÎRB OANA, discipline predate: CS M I Etică și comunicare 4, CS/LT M III Sortimentul de preparate și băuturi, CS/LT M IV Sisteme de servire, CS M I Organizarea meselor speciale, CS M IV Procese de bază în alimentație, CS M II Calitate în turism și alimentație, CDL IP M V
    • MIHALACHE LAURENTIU-IULIAN, discipline predate: IP M I, IP M II, IP M III, SPP CDL M III
    • NECULESCU CARMEN-ELENA, discipline predate: CS/LT M I Mașini agricole și zootehnice, CS M I Agropedologie, LT M II Creșterea animalelor, CS M II Organizarea lucrărilor de cultivare a plantelor de câmp, CS/LT M I Gestionarea unității agricole, IP M I, PPC CDL M III, SPP IP M IV, SPP LT M V
    • TEIU MARIANA, discipline predate: Educație tehnologică, CDL CS M III Produse ecologice de origine vegetală și animală, SPP/LT M III Organizarea lucrărilor de cultivare a plantelor de câmp, SPP/LT M I Conservarea mediului înconjurător, SPP/LT M IV Mecanizarea lucrărilor din exploatațiile agricole, CS M II Unitățile agricole în relație cu piața, SPP CDL M V
    • TUDOSE ANIŞOARA, discipline predate: CS/LT M I Agropedologie, CS/LT M II Creșterea animalelor, CS/LT M II Protecția Plantelor, LT M II Organizarea lucrărilor de cultivare a plantelor de câmp, SPP CDL M III, IP M II, SPP LT M IV
    • VERNICEANU IONICA, discipline predate: IP MI Servirea în restaurație, IP M II Calitate în turism și alimentație,CDL M II Incluziune pe piața muncii în unitățile de alimenatație publică și turism, IP MI servirea în restaurație, LT MI Servirea în restaurație
  • Personalul Nedidactic

    • AGRIGOROAIE CRISTINA, Bucătar
    • CURCAN MARCEL, Fochist
    • COJOCARIU FLORIN, Fochist
    • GOLIA MIHAITA, Fochist
    • GOLIA STELICA, Fochist
    • OICĂ NECULAI, Fochist
    • ABABII RODICA, Îngrijitor
    • BEJINARIU ZINA, Îngrijitor
    • CERNESCU MARIANA, Îngrijitor
    • COJOCARU VASILE, Îngrijitor
    • CURELARU GHEORGHIȚA-MIRELA, Îngrijitor
    • GRIGORUȚĂ CLAUDIA,  Îngrijitor
    • DRANCA MARCEL, Îngrijitor
    • GHEORGHICIUC ANGELICA, Îngrijitor
    • OICA MARCELA, Îngrijitor
    • PINTILEI MIHAELA, Îngrijitor
    • TIMOFTE VIOLETA, Îngrijitor
    • ATESOAIE CEZAR-MARCEL, Îngrijitor/Fochist
    • CLIM PETRU, Muncitor Calificat
    • CHIRIBUȚA CONSTANTIN-LUCIAN, Paznic
    • CIUBOTARIU GEORGE, Paznic
    • GANIA FLORIN, Paznic
    • BOCA IONEL, Șofer

Date de contact

Adresa: Strada 2, nr. 11, Truşeşti , jud. Botoşani,  Cod postal 717400

Telefon +40231567920, Fax +40231567929, email grupscolartrusesti@yahoo.com

.... designed by ....